Rezerwacja właściwej sali weselnej jest jedną z pierwszych pozycji w harmonogramie ślubnych przygotowań każdej przyszłej młodej pary. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak znaleźć tą jedyną, przeczytajcie nasz artykuł.

Miejsce, gdzie chcecie zorganizować swoje wesele powinno być wyjątkowe. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwy wybór. Możliwości jest naprawdę dużo. Obecnie nic nas nie ogranicza i organizuje się wesela w domu weselnym, w karczmie, na zamku, w nowoczesnym klubie, w starej szopie czy pod namiotem. Tak więc zanim zaczniecie oglądać sale, sprecyzujcie, czego oczekujecie od swojego wymarzonego miejsca. Zaoszczędzicie w ten sposób wiele cennego czasu i nerwów.

Styl imprezy
Przykładowo, jeśli marzy wam się wesele w stylu country, powinniście skupić się raczej na oglądaniu willi w wiejskim stylu i sal z folklorystycznymi wnętrzami, a nie pałacyków czy eleganckich restauracji. Z kolei jeśli chcecie imprezę pod namiotem, musicie znaleźć dom weselny, który takowy posiada łącznie z parkiem. Wybierając salę weselną lepiej nie kierować się jedynie tym, że ktoś z przyjaciół daną salę polecił. Pamiętajcie, żeby zdać się na własne, subiektywne odczucia, ponieważ to para młoda ma czuć się komfortowo w swoim dniu.

Przestrzeń
Ilość zaproszonych gości jest bardzo ważnym elementem przy wyborze sali na przyszłe wesele. Każda sala ma określoną maksymalną liczbę osób, które mogą w miarę swobodnie siedzieć przy stołach, jak również tańczyć na parkiecie. W tym wypadku lepiej nie kłócić się z managerem. Dodatkowo, bardzo często lokale określają również minimalną ilość osób, poniżej której lokalowi zwyczajnie nie opłaca się organizacja imprezy.

Nocleg
Warto wziąć pod uwagę, że nie wszystkie sale posiadają rozbudowane zaplecze hotelowe. W sytuacji, gdy macie wielu przyjezdnych gości i zależy wam na zapewnieniu im noclegu, oglądajcie tylko sale np. w hotelach. Oczywiście może być też tak, że noclegi zapewnione będą również w innym miejscu niż to, gdzie odbywa się wesele. Wówczas musicie wziąć pod uwagę dodatkowy koszt, jakim będzie transport gości z sali weselnej do hotelu. Warto również zadbać, żeby pokoje nie były zbyt daleko od sali weselnej.