Bale przebierańców przed laty były niezwykle popularną formą rozrywki. Przez jakiś czas bardziej zeszły na poziom zabaw, które były przeznaczone jedynie dla dzieci. Ale w ostatnich kilku latach na nowo stają się popularne. Dla wielu właśnie wyjątkowa przebierana impreza jest jakimś urozmaiceniem wśród masy takich samych imprez. W przyjęciu z przebraniami warto wprowadzić jakichś motyw przewodni. Jeśli chodzi o ograniczenia to będą nimi jedynie wyobraźnia. Wiele osób organizując takie imprezy decyduje się odwoływać przede wszystkim do znanych i popularnych na świecie filmów.

Ostatnie lata to czas popularności wilkołaków, wampirów i innych postaci fantastycznych, dlatego imprezy utrzymane w takim stylu również cieszą się popularnością. Tematyka gotycka to coś co budzi duże zainteresowanie. niektóre bale przebierańców opierają się na tematyce zombie, która również cieszy się popularnością. Nie trzeba tutaj szczególnie dużo wydawać na przebranie, ale dużo więcej trzeba przeznaczyć na stylizację. Oczywiście w zależności od wieków trzeba pamiętać o pewnym umiarze, by kogoś nie zgorszyć. Dużo zależy od tego jakich mamy gości. Jeśli ich gusty są zróżnicowane to można im zaproponować, by przebrali się za jakiegoś swojego ulubionego bohatera z filmu czy bajki. W tym względzie niczego nie narzucamy, a kreatywność wszystkich gości może się okazać niesamowicie ciekawa. Niektórzy decydują się również na bale maskowe, które są fajnym pomysłem na elegancką rozrywkę w dawnym stylu. Czasami chce się gości przenieść w nieco inny świat, gdzie przede wszystkim kreuje się inny okres czasu. Dlatego lata 20-te są takim czasem wybieranym często na bal przebierańców. Tutaj można przenieść się w inny świat i zupełnie inny styl strojów i zachowania. Jeśli ktoś stawia raczej na atmosferę dekadencji to ciekawą propozycją są również bale, których najważniejszym tematem będą kabarety. W tym względzie, jeśli chodzi o stroje i dekoracje to możliwości będzie naprawdę bardzo dużo i każdy będzie mógł się przebrać tak jak on chce. Jeśli mamy starszych gości może będą chcieli wracać do czasów swojej młodości. Epoka twista czy lata 70-te gdy mieliśmy styl hippie oraz lenonki. To czas, gdy zakładaliśmy spodnie dzwony i koszule w kwiaty.

Dalej można przejść również do lat 80-tych gdy przede wszystkim zakładaliśmy wielokolorowe stroje, plastikowe dodatki, nieco kiczowaty styl. Już samo przygotowanie do takiej zabawy, gdy będziemy szukać dla siebie odpowiedniego przebrania da nam bardzo dużo zabawy. Jeszcze inną formą będą zabawy mundurowe, w których najważniejszym elementem będzie mundur, a ograniczenie będzie tylko takie, które odnosi się do tego co kto uważa za mundur. W ten sposób można organizować np. Sylwestra. Warto wtedy zadbać zarówno o stroje, jak i też postarać się o to, by odpowiednio utrzymana była muzyka oraz cały wystrój wnętrza. Można również potrawami dopasować taką imprezę do tematu i klimatu.