Miłośnicy białego szaleństwa nie powinni mieć problemu z zaplanowaniem imprezy sylwestrowej, wiele ośrodków już dziś przygotowuje się bowiem do niej z dużą starannością. W Sylwestra w górach nie zamiera życie, wyciągi są czynne do godzin popołudniowych, a z tych, które posiadają sztuczne oświetlenie, z powodzeniem można korzystać nawet w późnych godzinach wieczornych. Można też liczyć na miejsca, w których zabawa na stoku trwać będzie przez całą noc,

Sylwester w górach może więc być okazją do uczestnictwa w zjeździe z pochodniami albo w dyskotece na śniegu. Nie powinno też zabraknąć szampana, dobrego jedzenia i fajerwerków, czyli tradycyjnych części składowych każdej dobrej imprezy. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się Sylwester i karnawał na stoku w Ustroniu, na którym atrakcji nie powinno zabraknąć bez względu na to, czy liczą na nie dzieci, czy też osoby dorosłe. Wyciąg Solisko będzie dostępny dla gości do godziny 19-ej, czteroosobową kolejką będzie zaś można wjechać i na Czantorię.

W Wiśle na amatorów białego szaleństwa czekać będzie trzydzieści wyciągów, a ponieważ zdecydowana większość z nich jest oświetlona, korzystanie z nich będzie możliwe aż do późnych godzin wieczornych. Ciekawie zapowiada się też sylwester w Szczyrku, gdzie oświetlone stoku będą dostępne nawet do 20-ej. Na stokach w Korbielowie już po raz ósmy planowane jest przy tym wspólne witanie Nowego Roku, a choć najważniejszy będzie sport, w programie można znaleźć także ognisko z pieczonym prosiakiem i pokaz sztucznych ogni. Do 20-ej działać też będzie kolejka i wyciąg na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, na imprezę sylwestrową można zaś liczyć w ośrodku Zarabie Sport w Myślenicach.

O sylwestrowych gościach nie zapomina również Podhale, na którym najważniejsza impreza planowana jest na Krupówkach i stokach Gubałówki. Wyciągi będą tego dnia działać do 21-ej, a Harenda nawet do 22-ej. Zabawa sylwestrowa planowana jest również w Białce Tatrzańskiej, już dziś wiadomo przy tym, że zakończy ją pokaz sztucznych ogni. Ciekawie powinno być też na stacji narciarskiej Czorsztyn Ski oraz w okolicach Rabki, gdzie aż do 22-ej będzie czynny wyciąg na stokach Maciejowej. W Beskidzie Śląskim prym wiedzie Jaworzyna Krynicka, w której do godziny 2-ej działać będzie kolejka gondolowa. Będąc w Sudetach warto zaś zaplanować imprezę w Szklarskiej Porębie, jego atrakcją będą bowiem międzynarodowe zawody psich zaprzęgów. Z kolei pobliski Karpacz zaprasza na wyciąg Panorama czynny do późnych godzin nocnych.

Jeżeli marzysz o niezapomnianej nocy sylwestrowej w górach - może sylwester w Krynicy będzie idealnym pomysłem?