Trzeba przyznać, że koniec roku zbliża się do nas niczym Pendolino do stacji, warto więc przygotować się na tę uroczystość w sposób absolutnie dostateczny i wystarczający, bo siłą rzeczy Sylwester to święto rokroczne i najbliższą okazją na to święto kalendarz uraczy nas dopiero…za rok. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak się ubrać w Sylwestra. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że każdy, naprawdę każdy z nas Sylwester przeżywa zupełnie inaczej, na zupełnie innej randze tejże imprezy. Nie da się ukryć, że Sylwester to wyśmienita zabawa i właśnie ta zabawa musi się liczyć najbardziej, a „fatałaszki” w jakie jesteśmy przyodziani nie powinny nam nadmiernie zakrzątać głowy. Dlatego nie przejmujmy się wymięciem, nie przejmujmy się wypchanymi kolanami podczas posiedzeń czy rozluźnionymi kołnierzykami wokół szyi – po prostu bawmy się tak, jak na to święto przystało! Jednak bawić się „stylowo” jest jeszcze ciekawiej.

Generalnie rzecz ujmując formalne spędzanie wolnego czasu dla wielu z nas jest czymś jak statek widmo – w gazetach piszą, w telewizji mówią, ale naszym oczom nie przyjdzie doznać widoku tego typu luksusów. Poza tym to samo jest z pięknymi Sylwestrami spędzanymi w gronie ludzi „z klasą” (z kasą?) w ramach uroczystego balu, gdzie nasza dama przyodziana w suknię po kostki będzie trzymać się nas ubranych najbardziej elegancko jak w tych czasach to dopuszczalne bez efektu „rekonstrukcji”. Bale, których ilość w Polsce jest mocno ograniczona, a popyt dość niski, to tego typu imprezy, które nie są masówkami, a imprezami zarezerwowanymi dla „elity”, a czym jest ta elita – zależy od organizatora, mogą to być  celebryci, którzy „bywają”, artyści czy biznesmeni. Pojawia się więc pytanie czy na tego typu imprezie można się dobrze bawić?

No cóż, niestety pytanie to sprawia trudności w odpowiedzi, bo impreza ta wymusza jak najmocniejsze dopasowanie charakteru osoby zaproszonej z charakterem samego balu. W związku z tym, jeśli wystawny Bal Sylwestrowy jest dla Was kolejną w roku okazją do założenia najbardziej eleganckich ubrań, a eleganckie spędy to codzienność – to proszę bardzo, zapewne zabawa będzie przednia. Natomiast gdy zaś jeden, jedyny dzień kiedy garnitur zdobi nasze ciała to właśnie ta Sylwestrowa „zabawa” może być dla nas dość drętwa. Jednak ubranie na tego typu bal jest rzeczą skrajnie ważną, bo oceniać będą nas inne osoby równie elegancko i „wystawnie” ubrane. Zdecydowanie jest to jeden z momentów, w których ubieramy się nie tylko dla siebie, ale także dla naszego otoczenia.