O Stowarzyszeniu

W połowie 2004 roku z inicjatywy mieszkańców dwóch niewielkich miejscowości: Sokolca i Rzeczki, położonych w środkowej części Gór Sowich powstało Stowarzyszenie "Góry Sowie", zrzeszające ludzi pragnących w sposób aktywny wspierać i dbać o rozwój turystyki w tej części Polski.

Stowarzyszenie "Góry Sowie" reprezentują właściciele baz noclegowych (hotele, pensjonaty, schroniska, kwatery agroturystyczne itp.), gastronomicznych, przewodnicy, właściciele wyciągów narciarskich, wypożyczalni sprzętu sportowego, firmy organizujące aktywny wypoczynek, właściciele parkingów, czy miejsc odpoczynku. Łącznie zrzeszonych pozostaje ponad 30 podmiotów. Podstawowym zadaniem Stowarzyszenia "Góry Sowie", jest promocja miejscowości, rozwój i propagowanie turystyki w tym regionie, dbałość o rzetelność i profesjonalizm wykonywanych usług.

Do najciekawszych miejsc godnych odwiedzenia w obrębie Sokolca i Rzeczki:

  • sztolnie z okresu II wojny:- Rzeczka, Osówka, Włodarz;
  • zamek Grodno w Zagórzu Śl., tama i jezioro zaporowe;
  • wieża widokowa na szczycie Wielkiej Sowy, na szczycie Kalenicy;
  • forty ponapoleońskie w Srebrnej Górze, zjazdy na linach, nocne wyprawy;
  • stara kopalnia srebra w Walimiu;
  • muzeum górnictwa z podziemną kolejką w Nowej Rudzie;
  • drewniany kościółek w Sierpnicy, i wiele innych

Do dyspozycji Stowarzyszenia pozostaje ponad 800 miejsc noclegowych w zróżnicowanym standardzie i poziomach cenowych. Dobrze rozwinięta baza gastronomiczna sprosta wymaganiom wszystkich przyjezdnych. Pomoc w zaplanowaniu wycieczek, organizacji wolnego czasu turystom indywidualnym, szkoleniu firm, leży u podstaw pracy zrzeszonych przewodników i wyspecjalizowanych firm.

Działalność Stowarzyszenie, to również aktywne wspieranie promocji regionu poprzez organizację imprez plenerowych, otwartych zawodów sportowych, w oprawach letnich i zimowych. Aktywne uczestnictwo i dobre kontakty z lokalnymi władzami samorządowymi, prasą radiem i telewizją to dowód, ze obrany kierunek promocji jest właściwy i niezbędny!

Wszelkie informacje o atrakcjach turystycznych, miejscach noclegowych, organizacji wolnego czasu, znajdziecie państwo w siedzibie Stowarzyszenia