Nie da się ukryć, że Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym, gdzie i jak go spędzić. Dlatego w zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: Sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi. Co ciekawe coraz modniejsze stają się imprezy tematyczne, takie jak aktywny Sylwester w aquaparku, gdzie można przy okazji pozbyć się świątecznych kilogramów czy zabawa sylwestrowa w tramwaju bez ryzyka sprawdzania biletu. Musisz jednak wiedzieć, że największą popularnością cieszą się nietypowe oferty, gdyż obok tradycyjnych balów i zabaw można spotkać propozycje, które pozwolą nam powitać Nowy Rok w niekonwencjonalny sposób. Poniżej znajdziesz krótki przegląd najciekawszych oraz najbardziej oryginalnych pomysłów na spędzenie sylwestra. Przeczytaj go koniecznie!

Bardzo ciekawym pomysłem jest Sylwester w operze i jest to nie lada gratka dla miłośników sztuki. Trzeba przyznać, że noc w towarzystwie największych artystów sceny muzycznej to uczta dla ucha, która sprawi, że Nowy Rok przywitacie w śpiewającym nastroju. Ponadto na gości czeka koncert sylwestrowy, lampka szampana oraz wykwintne menu. Generalnie w programach znajdą się najpiękniejsze fragmenty oper, baletów czy musicali, niezapomniane arie oraz porywające do tańca utwory instrumentalne w nowych aranżacjach. Musisz wiedzieć, że opery w Gdańsku, Krakowie czy Bydgoszczy kuszą, nie tylko melomanów interesującym repertuarem i smaczną kuchnią. Jeżeli chodzi o ceny biletów na koncerty i bale to zaczynają się od 90 złotych od osoby.

Innym, ciekawym rozwiązaniem jest Sylwester w siodle, więc jeśli jesteś ciągle w ruchu i chcesz w tym stanie pozostać, zdecyduj się na sielską zabawę, życie w siodle i pyszne jedzenie. Dodatkowo możesz też wybrać się na konną przejażdżkę lub zasiąść w ogromnych ciepłych saniach z pochodniami i podążać do leśniczówki, gdzie będzie czekało ognisko, grzane wino, staropolski bigos i inne przysmaki. Oczywiście wieczorem konieczna jest sauna, która każdego rozgrzeje do przednoworocznych harców. Generalnie imprezy tego typu są organizowane w całej Polsce, od Pomorza do Podhala,  a dwa dni zabawy to koszt 350 złotych za osobę, a jeśli pojedziemy w towarzystwie dzieci, będziemy musieli za nie zapłacić około 100 złotych mniej.

Oprócz tego interesującym pomysłem jest także Sylwester w kopalni i jest to propozycja dla tych, którzy chcą spędzić wyjątkowy czas w białej solnej scenerii, zwiedzając średniowieczne podziemia kopalni w Wieliczce lub Bochni. Przede wszystkim winda, która zjedzie w Wieliczce 125, a w Bochni nawet 250 metrów pod ziemię posłuży jako wehikuł czasu, przenosząc każdego do niezwykłego miejsca, w którym niegdyś sól była równie cenna jak złoto. Zwykle koszt imprezy od około 380 złotych od osoby.