Cóż, nieprzypadkowo powtarza się, że gościom z wesela w pamięci najczęściej pozostaje jedzenie oraz muzyka. Warto więc pamięta, że za pierwszą część odpowiada właśnie sala, którą wybierzemy na miejsce imprezy. Oto kilka rad sugerujących, jak dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim za poszukiwanie sali należy zabrać się jak najwcześniej. To właśnie dostępność wybranej sali ma zazwyczaj największy wpływ na datę wesela. W sytuacji, gdy planujecie pobrać się w sezonie ślubnym, należy zarezerwować termin co najmniej z jednorocznym wyprzedzeniem.

Weselne menu w roli głównej
Wiedząc ilu gości zaprosicie na wesele możecie wybrać miejsce i menu. Pamiętajcie, że zazwyczaj sale weselne mają dostępnych kilka typów menu w odmiennych cenach. Im droższe menu, tym bogatszego i bardziej wykwintnego jedzenia możemy oczekiwać. Oczywiście zazwyczaj można bez problemu dokonać modyfikacji i przenieść poszczególne pozycje między wariantami menu, co też niekoniecznie musi powodować zmianę wstępnej ceny. Pamiętajcie, aby zawsze sprawdzić minimalną i maksymalną liczbę gości weselnych. Może być tak, że jeśli na wesele planujecie zaprosić mniej niż 60 osób, to dom weselny odmówi organizacji przyjęcia, dlatego, że nie będzie się to im opłacać. Z kolei jeśli wybierzecie zbyt małą salę, tłum gości bawiących się na niewielkim obiekcie spowoduje brak komfortu, zarówno przy posiłkach, jak i na parkiecie.

Podpisanie umowy
To bardzo ważny punkt, którego należy dopilnować. Wzór takiej umowy jest najczęściej przygotowany wcześniej przez obsługę sali. Koniecznie pamiętajcie, aby znalazły się na niej absolutnie wszystkie ustalone z właścicielem szczegóły. Nawet jak coś wydaje się oczywiste, lepiej to zapisać! Istotnym zapisem na takiej umowie jest np. zastępstwo dla sali. Może być tak, że z przyczyn losowych wesele nie będzie mogło się odbyć w zarezerwowanym miejscu. Wówczas właściciele sali powinni zapewnić zastępstwo na takim samym poziomie świadczenia usług. Warto podkreślić, że po podpisaniu spisanej umowy konieczne będzie wpłacenie zaliczki, która najczęściej jest procentem od pełnego kosztu wynajęcia.