Data ślubu już ustalona i czas wybrać właściwą salę weselną. Pamiętajcie, że poza wprawieniem w zachwyt gości, powinna ona również spełniać podstawowe oczekiwania i potrzeby młodej pary. Oto krótka lista rzeczy, na jakie lepiej zwracać uwagę przy wyborze sali weselnej.

W trakcie czasochłonnych przygotowań do wesele musimy zmierzyć się z wieloma trudnymi decyzjami. Należy do nich wybór perfekcyjnej sali weselnej. Mimo, że powstaje coraz więcej atrakcyjnych miejsc, w których można zorganizować przyjęcie weselne to wciąż najlepiej dokonać rezerwacji co najmniej rok wcześniej. O czym jeszcze warto pamiętać?

Lokalizacja
Jest to bardzo ważny aspekt. Opcji jest wiele – może być to centrum miasta w otoczeniu zabytkowej starówki, sala bankietowa ze spektakularnym widokiem z góry czy dom weselny w lesie. Każdy z wariantów ma swoje plusy i minusy, chodzi o to, żebyście wy dobrze czuli się w danej przestrzeni. Ewentualnie warto dostosować liczbę gości do zaplecza jakim dysponuje miejsce. Chodzi tu o nocleg i parking. Równie ważne jest oddalenia sali od miejsca ceremonii zaślubin, ponieważ długa podróż jest męcząca zarówno dla gości, jak i pary młodej.

Menu i obsługa
Oczywiście jedzenie i muzyka to podstawa każdego dobrego wesela. Ciężko jednak zadowolić wszystkie podniebienia, dlatego lepiej postawić na sprawdzone potrawy. Dzisiaj nie liczy się już ilość, tylko jakość tak więc warto wybrać menu z 4-5 potrawami, jednak przyrządzonymi ze świeżych produktów. Równie ważna jest obsługa przyjęcia. Grunt to sprawność profesjonalizm i efektywność.

Noclegi dla gości
Baza noclegowa to również bardzo ważny aspekt przy wyborze sali weselnej. Miejsce, które wybierzemy powinno posiadać pokoje o podwyższonym standardzie, w którym będą mogli wypocząć goście, przybywający z daleka. Tak naprawdę najlepiej wybrać hotel, który organizuje wesele. Wówczas dostajemy kompleksową obsługę łącznie z menu, z obsługą na wysokim poziomi i pokojami. Zainteresowani organizacją wesela w Krakowie mogą przejrzeć przykładową ofertę Hotelu Lenart na hotellenart.pl i porównać ją z tym, co proponuje zwykły dom weselny.