Nie da się ukryć, faktu, że wiele kobiet szuka już kreacji na sylwestra, często pojawia się jednak pytanie: jak wybrać tę właściwą i nie zrobić z siebie świecącej się od stóp do głów choinki? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak ubrać się odpowiednio na sylwestra, przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że sylwester to okazja do zaprezentowania się w rozmaitych kreacjach, trzeba jednak wykazać się umiejętnością dobierania odpowiedniego fasonu, koloru czy dodatków. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że obecnie popularne są stylizacje barokowe i gotyckie, a w sklepach jest bardzo dużo ubrań w kolorze czarnym. Generalnie większość pań, jak nie wie, w co się ubrać, zwykle wybiera czerń. Jednak na szczęście w sklepach jest dużo kreacji w tym kolorze, które nie są nudne czy bez wyrazu. Zdecydowanie dużym  powodzeniem cieszą się małe czarne, ale np. z rękawem z koronki. Co ciekawe niektóre kreacje składają się z kilku materiałów w tym samym kolorze, mają również ażurowe wykończenia. Ponadto nie musimy koniecznie wybierać sukienki, gdyż  możemy zdecydować się na spódnicę z piór i dobrać do niej jednolitą bluzkę pozbawioną ozdób. Natomiast jeżeli decydujemy się na czarną jednolitą kreację, możemy pozwolić sobie na wymyślne i bogate dodatki. I właśnie tutaj możemy pójść w stronę stylizacji barokowej i połączyć z kreacją różne kryształy, cekiny czy akcenty z piór. Jeśli jednak decydujemy się na widoczną świecącą sukienkę, unikać musimy dużej ilości dodatków, zwłaszcza tych mieniących się, ponieważ nie chcemy przecież wyglądać jak choinka.

W przypadku, gdy ktoś nie przepada za kolorem czarnym, świetną dla niego opcją będzie czerwień. Musisz wiedzieć, że stylizacje w tym wypadku idą w stronę lat 90., a więc do czerwonej sukienki powinniśmy dobrać czerwone buty i torebkę w tym samym kolorze. Poza tym do takiej kreacji najlepiej dobrać biżuterię złotą lub srebrną. Rzecz jasna dodatki nie muszą być wyłącznie szlachetne, ale powinny być widoczne. Generalnie wiele kobiet zastanawia się nad doborem długości sylwestrowej kreacji. Musisz więc wiedzieć, że ta jednak powinna być uzależniona od tego, w jakiej długości czujemy się najlepiej oraz czy wybieramy się na sylwestra do klubu, na domówkę czy na bal. Natomiast jeżeli tę noc będziemy spędzać w klubie, to lepszą propozycją jest krótka sukienka lub spódnica z bluzką. W przypadku, gdy jest to wyjście oficjalne i eleganckie, będzie lepiej, jeżeli założymy długą suknię z dekoltem lub odkrytymi plecami.