Romantyczne zaręczyny już za nami tak więc pora zacząć planować wesele. Im dalej w las, tym więcej obowiązków, dlatego warto korzystać z poradników, które wyjaśnią wam krok po kroku na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Oto jedne z nich.

Nie ma co ukrywać, wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych kwestii ślubnych, jeśli nie najważniejsza. Powinniśmy zarezerwować ją jak najwcześniej. Obecnie na najlepsze sale czeka się aż dwa lata. Tak więc do pracy najlepiej zabrać się przynajmniej półtora roku wcześniej. Sprawi to, że nie będziemy działać na ostatnią chwilę a wesele nie będzie ogromnym i przytłaczającym przedsięwzięciem.

Opinia i miejsce
Warto zasięgnąć opinii otoczenia, która da nam wstępne rozeznanie. Kiedy wybierzemy już kilka miejsc do zobaczenia, zwracajmy uwagę na otoczenie, które pełni bardzo ważną rolę. Podczas letnich wesel bardzo miło jest wyjść na zewnątrz, gdzie można cieszyć się bliskością natury a nie głównej drogi. Warto również zwrócić uwagę na takie kwestie jak wielkość parkingu oraz sąsiedztwo innych firm i lokali, które mogą przeszkadzać w kreowaniu atmosfery zabawy.

Wielkość i cena
Przy określeniu liczby gości i wielkości sali, lepiej konsultować się z właścicielami, którzy określą optymalną i minimalną ilość osób mieszczącą się w danej przestrzeni. Lepiej się do tego dostosować, ponieważ mają oni większe doświadczenie. Warto pamiętać o tym, że mało atrakcyjnie prezentują się małe wesela w ogromnej sali, a z kolei tłok na weselu tańcom nie sprzyja.  W przypadku ceny rozpiętość jest ogromna. Najczęściej kwota ustalana jest od osoby i lekko waha się przy większej lub mniejszej ogólnej ilości osób. Zdarza się też, że w cenie lokale zawierają takie rzeczy jak alkohol, ciasto, gościnniki, czyli słodkości na wynos dla gości itd. Zwracajcie więc uwagę na koszty dodatkowe, ponieważ niektóre miejsca mają atrakcyjną cenę, dlatego, że nic co z reguły obejmuje kwota za wynajem sali nie jest tu wliczone!

Łazienka
Toalety to jedna z tych kwestii, o których łatwo zapomnieć, a potrafią zepsuć całe wesele. Niby nic takiego, jednak lepiej zwracać uwagę ile jest kabin, czy jest czysto, zadbanie i przestrzennie. Im więcej kabin tym lepiej, ponieważ nikt nie chce stać w kolejce do łazienki na weselu.