Przy planowaniu wesela, wybór sali jest zazwyczaj jedną z pierwszych decyzji podejmowanych przez przyszłą młodą parę. Niestety, jest to także z reguły największy wydatek, jaki ponoszą młodzi. Znalezienie właściwego miejsca jest zadaniem czasochłonnym i wcale nie łatwym, ale ten trud opłaca się, kiedy widzi się najbliższych podczas zabawy. Aby ułatwić wam poszukiwania, pokazujemy na co zwrócić uwagę i jak zabrać się za szukanie tego wymarzonego miejsca na wesele?

Na samym początku zastanówcie się dokładnie nad swoją listą gości. Jej skrupulatne przygotowanie pozwoli oszacować ile osób będzie na weselu i pozwoli sprecyzować obszar poszukiwań np. pokoi noclegowych. Przeglądając dostępne oferty sal weselnych zwróćcie uwagę na to, ile sal jest w jednym obiekcie. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli jest ich więcej niż jedna może być tak, że parkiet jest oddzielny lub, że będzie tu jeszcze jakieś wesele, co nie zawsze dobrze się łączy. Wówczas, warto upewnić się, czy każda sala ma osobną infrastrukturę, wejścia i ogrody tak, aby goście nie mieszali się ze sobą.

W jakim stylu będzie wesele?
Teraz możecie spokojnie pomyśleć, w jakim stylu chcecie urządzić swoją imprezę. Istnieje tyle opcji ile par młodych. Może być to eleganckie przyjęcie w hotelu, huczna zabawa do białego rana w zajeździe położonym gdzieś na uboczu lub góralskie kilkudniowe potańcówki. Po wybraniu oprawy warto ocenić możliwości logistyczne swoje i swoich gości wybierając lokalizację Sali. W sytuacji, gdy większość gości będzie z daleka musicie dobrze zorientować się w istniejącej w pobliżu bazy noclegowej.

Sala weselna a dodatkowe koszty
W sytuacji, gdy planujecie tradycyjne wesele z poprawinami, warto zawczasu dowiedzieć się o cennik i możliwości konkretnego lokalu. Przede wszystkim zapytajcie się jakie dokładnie pozycje wchodzą w całościową ofertę. Czasami kusi nas pierwsza cena, która po doliczeniu kosztów dodatkowych – jak np. obsługa kelnerska, zakup ciast i owoców, wynajem pokrowców czy dekoracja – może znacznie wzrosnąć w porównaniu z propozycjami lokali, w których większość tych pozycji zapewnionych jest w cenie menu. Na koniec warto wziąć sobie do serca zasadę, że salę weselną trzeba zarezerwować naprawdę z dużym wyprzedzeniem.