Coraz częściej okazuje się, że różnorakie imprezy okolicznościowe nie odbywają się już tylko i wyłącznie w ramach określonego scenariusza. Obecnie coraz bardziej rozwijają się różne imprezy i rozbudzają wyobraźnię ludzi, która jak się okazuje praktycznie nie ma żadnych granic. Ludzie starają się coraz bardziej szukać jakiś innych rozwiązań, które będą ich bardziej inspirowały i pozwalały przeżyć coś wyjątkowego.

Obecnie coraz częściej takie imprezy są dla ludzi szansą na to, by poznać kogoś innego. Również komunie czy wesela są przygotowane z coraz większym rozmachem. Tak naprawdę zapomina się o duchowym aspekcie tej uroczystości i bierze się pod uwagę, jedynie tą kwestię cielesną. Uroczystości organizuje się w restauracjach, im większa ilość gości tym impreza będzie zapamiętana jako wyjątkowa. W większości restauracji dla podkreślenia nastroju wprowadza się jasną kolorystykę, która ma tworzyć coś wyjątkowego. Tak również przygotowuje się stoły, które razem się łączy, by tworzyć uroczystość o rodzinnym charakterze. Popularną imprezą okolicznościową są również bankiety, które przede wszystkim kojarzą się nam jako imprezy firmowe. Ilość osób będzie powyżej 10. W przypadku imprez prywatnych, zamkniętych, najczęściej będzie to koktajlowe przyjęcie, gdzie spożywa się posiłki na siedząco. Napoje alkoholowe są na niskim procencie. Do tego daje się małe kanapeczki jako przekąski. Przed całą imprezą wznosi się jakiś toast z okazji, dla której impreza jest zorganizowana. Bankiety w dużej mierze organizuje się właśnie na stojąco. Jedzenie ustawia się na wysokich stołach bankietowych, które mają okrągły kształt. W przypadku imprez firmowych organizuje się wiele różnych wyjazdów integracyjnych czy spotkań w formie bankietów. Dużo zależeć będzie od osób, które będą tam występowały i uczestniczyły w takich spotkania. Bankiet firmowy jest zazwyczaj spotkaniem, który jest na wysokiej stopie formalności, tam gromadzą się pracownicy z różnych szczebli i wszyscy chcą zachować odpowiedni poziom. Natomiast spotkania integracyjne są już nieco bardziej luźne. Ta nutka oficjalności nadal tam pozostaje, jednak nie jest już tak sztywno jak na bankietach. Natomiast najwyższą formą oficjalności będą delegacje, gdzie pracownicy reprezentują swoją firmę i takie zadanie wiąże się z koniecznością utrzymania odpowiedniego poziomu zachowania.

Dla wielu firm jest to bardzo ważne, ponieważ tak nawiązują kontakty w branży i dlatego chcą bardzo dobrze na takich delegacjach wypadać, by pracownicy rzeczywiście wypadli na takich spotkaniach jak najlepiej, ponieważ w tym momencie reprezentują oni swoich pracodawców.