Dron - czym właściwie jest? 

To głośne urządzenie to nic innego niż statek powietrzny, który nie potrzebuje załogi. Może latać samodzielnie, korzystając z autopilota lub systemu na pokładzie albo być kierowany przez kogoś zdalnie. Istnieje wiele skrótów związanych z dronami. Wśród nich znajdziemy: 

  • BSP, czyli bezzałogowy statek powietrzny.

  • BSL podobny do poprzedniego bezzałogowy statek latający.

  • UAV, czyli angielski skrót oznaczający dron, który można rozwinąć jako Unnamed Aerial Vehicle.

  • RPA kolejna angielska nazwa drona Remotely Piloted Aircraft. 

  • RPAS - jeśli do poprzedniego skrótu dodamy literę S powstanie nam Remotely Piloted Aircraft System, który określa dron, jego system kontroli, urządzenie do sterowania oraz wyposażenie drona.

Gdzie pierwotnie stosowano drony?

Początkowo dron kojarzył się głównie z wojskiem. Takich urządzeń używano już podczas I wojny światowej. Wykorzystywano je do celów treningowych - gdzie udawały ruchome cele lub do realnej walki. Niemieckie bomby V-1, które zrzucono na Londyn to także drony, a więc istniały też jednorazowe modele będące bronią.  Obecnie militaria są równie dobrze wyposażone w drony i to właśnie w tej dziedzinie znajdziemy ich najwięcej. Wojskowi mogą dzięki nim m.in. monitorować obszary trudnodostępne i niebezpieczne.

Jakie zastosowania drona w Radomiu?

Drony można stosować w wielu dziedzinach. Do czego konkretnie maszyna latająca przyda się w Radomiu? Po pierwsze do fotografowania i filmowania uroczystości takich jak ślub, wesele czy komunia. Dron w Radomiu przyda się także do sprzedaży nieruchomości. Piękne i efektowne fotografie domów i działek z pewnością będą miały wpływ na pozyskanie nowych klientów i inwestorów. Urządzenie to można wykorzystać również na potrzeby geodezyjne - do zdjęć lotniczych czy do tworzenia map. Reklama to kolejny dział, w którym dron w Radomiu może się przydać. Dzięki dronowi można zareklamować restaurację, hotel, a nawet salę balową.