Przygotowania i organizacja ślubu wypełniają większość myśli każdej przyszłej młodej pary. Impreza weselna wiąże się z potrzebą załatwienia mnóstwa rzeczy, począwszy od sukni ślubnej i garnituru, na wyborze sali weselej i zespołu kończąc. Warto więc kierować się pewnym kluczem, który zdecydowanie uprości nasze działania.

W dzisiejszym tekście skupimy się na tym jakie problemy brać pod uwagę przy wyborze sali weselnej. Warto poświęcić im więcej uwagi tak, żeby uniknąć wszelkich przyszłych problemów.

Wielkość sali weselnej
Przed wyborem sali przede wszystkim trzeba określić liczbę gości weselnych. Kameralne wesele można zorganizować w restauracji lub niewielkiej salce weselnej. Jeśli chcemy zaprosić 100 lub więcej osób trzeba rozejrzeć się za czymś zdecydowanie większym. Jeżeli chodzi o aspekt wizualno-przestrzenny to zawsze lepiej zdecydować się na sale trochę za małą niż za dużą. Chodzi o to, ze w mniejszej sali mamy pewność, że parkiet zawsze będzie pełny. Nie przesadzajmy jednak! Powinno to wyglądać tak, że jeśli planujemy zaprosić około 120 osób, sala mieszcząca 100 osób będzie idealna pod omawianym względem.

Wygląd sali weselnej
W zależności od waszych preferencji zwróćcie uwagę czy sala jadana i taneczna są ze sobą połączone. Warto też przyjrzeć się kolorystyce w jakiej jest utrzymana sala i do niej dobrać dekoracje ślubne. Najbezpieczniej postawić na ściany w neutralnych kolorach. Warto ustalić z właścicielem sali do jakiego stopnia dekorator będzie mógł ingerować w jej wystrój. Może być tak, że w danej sali nie będzie możliwości dostosowania dekoracji do kolorystyki przewodniej wesela. Kolejnym aspektem jest otoczenie sali weselnej. Dobrze jeśli do domu weselnego przynależny jakiś ogród bądź dziedziniec, ponieważ ciepłym wieczorem goście będą chętnie korzystać z możliwości przebywania na świeżym powietrzu.

Nocleg
Jedną z usług dodatkowych, z których najczęściej się korzysta są pokoje dla gości. To istotny punkt dla narzeczonych, którzy planują zaprosić gości z daleka. Wówczas najlepiej wybrać hotel z salą weselną. Przy rezerwacji kilkunastu pokoi otrzymuje się z reguły preferencyjne warunki. Nie zapominajmy o tym, że hotele bardzo często oferują darmowy apartament dla pary młodej w ramach nocy poślubnej.